Ćwiczenia mięśni kegla

Coraz więcej pań, jakie rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne komplikacje z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

Poprawia kontrolę oddawania moczu

Do niedawna był to temat tabu i mało która z dam decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, mimo to znaczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć nadzwyczaj szybko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym przyzwoiciej, albowiem ćwiczenia dają w owym czasie poprawniejsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie istotną kwestią są także treningi oddechowe, jakie należy w następnej kolejności jak w większości wypadków powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze kobietom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle ekspresowo pozwala ona wrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Sporo pacjentek deklaruje, że to naturalnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub niedogodności bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *